Počet položek: 0 0,- CZK

O nás

Již od roku 1999 pro Vás dovážíme zajímavé produkty ze zemí Orientu.

Unikátní kávy, které jsou středem našeho zájmu, dozrávají na malých plantážích vyhlášených lokalit severního Thajska, himálajských údolí Nepálu a malebných ostrovů Indonésie.

Máme vlastní dodavatele – pěstitele a naše přátele, kteří starostlivě dohlížejí na kvalitu kávových zrn a čajových lístků od samotného růstu až po stoprocentně ruční sklizeň a zpracování.

Podporujeme DIRECT TRADE  - kávu i čaje osobně nakupujeme přímo na plantážích, které pravidelně navštěvujeme a dovážíme do České republiky. Finanční prostředky tedy získají sami pěstitelé, a to ve výši, kterou si sami stanoví tak, aby jejich zisky byly adekvátní vynaložené práci. Toto nejvýstižněji charakterizuje dnes již všemi známé slovní spojení FAIR TRADE.

Kávu si sami pražíme dle vlastních výrobních postupů v naší pražírně. Kávu prodáváme jak koncovým zákazníkům, tak i obchůdkům, kavárnám apod. Noví obchodní partneři jsou vítáni.

Naše kávy Vám přinášejí kvalitní chuťový zážitek stoprocentních arabik, které zrají v oblastech s výjimečnými klimatickými a půdními podmínkami, které určují jejich chuťové vlastnosti

Thajské čaje z naší nabídky jsou vyráběny dle mnohaletých čínských receptur a dosahují vysoké kvality

Nákupem našich káv i čajů pomáháte vytvořit řadě obyčejných lidí žijících v daných lokalitách novou pracovní příležitost a životní perspektivu. Děkujeme :-).

Thajsko:

Kávy jsou pěstovány převážně horskými kmeny Akha a Lisu, jejichž příslušníci se dříve zabývali pěstováním opia. Kávové plantáže jsou alternativou k opiovým polím a dávají lidem v horách šanci na nový způsob obživy.

Čaje jsou pěstovány a vyráběny v malých továrničkách potomky čínských uprchlíků před komunistickým režimem, kteří se usadili v horách severního Thajska a dovezli s sebou technologie a vybrané klony čajovníků.

Nepál:

Produkce kávy v zemi, kde je velmi málo pracovních příležitostí umožňuje zapojit do pracovního procesu především ženy z chudých venkovských oblastí, které jinak jen velmi těžko získávají práci a často jsou zataženy do obchodu s lidmi a odvlečeny jako sexuální pracovnice zejména do Indie. Práce na kávových plantážích jim skýtá naději na lepší život a veselejší budoucnost.

Indonésie:

Země, kde je pěstování kávy zakořeněno již od dob prvních holandských přistěhovalců. Patří mezi přední světové producenty kávy, která je vyhlášená po celém světě a díky své ohromné ostrovní rozmanitosti zde na plantážích dozrávají zrna mnoha chuťových odstínů, které jsou obyvateli náhorních venkovských oblastí zpracovávány různými pracovními postupy.

 Ing. Ivan Ivánek, Ph.D., zakladatel značky Orientcaffé, získal doktorský titul v oboru Zemědělství tropů a subtropů – rostlinná výroba.

Potřebujete poradit ? O nás

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací